« no:1 şeftaliYE...cheesecake | Ana Sayfa | en lezzetli brovni nasıl mı yapılır? şöyle... »

Poşet torbası da gayet önemli...

Poset1_1 Market alışverişlerinden sonra biriken naylon poşetler bir süre kardeş poşetlerden birinin içine tıkıldı, kullanılmayan çekmecelere konuldu, aralara derelere sokuşturuldu ama bu bana hep rahatsızlık verdi. Sanki yerdeki tozları halının altına süpürmüşüm gibi bir hisle oldukları yerden memnun kalmadım. Sonunda bir gün dergilerden birinde poşetleri koymak için bir torba gördüm. Üstelik nasıl yapılabileceğinide tarif ediyordu. Anında uyguladım. Eminim sizde gece gündüz, durmadan, ne yapsam da bu poşetleri istiflesem diye düşünüyordunuz. Merak etmeyin...hemen ilgileniyorum.

50 cm x 70 cm. ölçülerindeki kumaşın 50 cm. gelen kısmının alt ve üst tarafından 3'er cm. katlanır ve kenarından 1 cm. içeri kıvrılıp, düzgünce dikilir.  Böylece iki adet kanal elde edilir. Şimdi 70 cm. lik kenarları birbirine güzelce dikilir, yalnız kanal kısımlarına gelindiğinde, buralardan kurdela ve lastik geçeğinden bir parça boşluk bırakılır. Tabii bu işlemler kumaşın tersinden yapıldığı için torba, düz haline çevrilir. Son olarak alt tarafından 8mm. lik bir lastik geçirip poşetlerin çıkacağı kadar bir boşluk bırakılır ve lastik uç kısımlarından dikilir. Üst taraftan ise 50 cm. lik bir saten kurdela geçirilir, fiyonk yapılır ve mutfak kapısının koluna yada herhangi bir asılacak yere asılır. Ohhh...böylece bir sıkıntı daha bertaraf edilir.

Ben bu torbanın aynı işlemlisini fakat farklı bir modelini Paşabahçe'de gördüm. Düzen hastaları için yapılmış bir poşet torbası...bu tür hastalara acil şifalar diliyorum. Kolay değil:)

Yorumlar

Çok güzel bir fikir. Poşetlerden ben de bıkmıştım. Bir tane annemin evine, bir tane kendi evime dikmem şart oldu.

Ben evin değişik yerlerine dağıtıp çöp torması olarak kullanıyorum bazen yetişmiyor bile sonuçta eve giren malzeme çıkan çöp miktarına eşit sayılır.

www.ktservis.com

Meral, özel bir katlama gerekmiyor. Top gibi buruşturup, saklıyabilisiniz.

poşet torbası çok güzel gerçekten, ben de deneyeceğim muhakkak. Fakat bir şey merak ettim, torbanın alt kısmından poşetleri rahatlıkla ve tek tek çıkarabilmek için torbaya koyarken özel bir şekilde katlamak gerekiyor mu?

Nihan, sana şöyle yardımcı olabilirim. Benim kullandığım program olan TypePad'de hazır sayfa tasarımları var. Hatta yeni ekledikleri gourmet diye bir tasarımı ben çok beğendim. İlk başlıyor olsaydım onu kullanırdım. TypePad'in 30 günlük bir deneme süresi var. Beğenirsen belli bir miktar aylık ödeyerek hizmetlerinden faydalanmaya devam edersin. Diğer programlar konusunda hiç bir şey bilemiyorum malesef.
Deniz, beterin beteri varmış demek ki. Ben kendimi bunu hiç okumamış sayayım çünkü aklıma yatar da, muska poşetler yapmaya başlarsam...neyse nefes alıp, başka bir şey düşüneyim.
Zeynep, ben bebek kafalı torbalar görüyordum ama onun poşet torbası olduğunu düşünmemiştim. Ne zannetmiştim acaba?
Margot ve Hande, bu süper yararlı torba ile sizlere bir faydam dokundu ise ne mutlu bana. Bunun için varım:)

Bu dertten uyku girmiyordu gözüme desem inanır mısınız?

Puhahaha! Giriyordu da, ne zaman mutfak balkonundaki koca torbadan diğerlerini alsam çıkan haşır-huşur sesten hoşlanmıyordum.

Eh o da bitti sayılır. Tabii nazik popocuğumu sıkıp bu sosis yastık formlu şeyi dikersem...

Ama ben kesekağıdı görünümünde bir ham kumaş uygun gördüm kerataya... İpleri de yine kenevirden yapılma orta kalınlıkta sicim olacak. Belki bir iki de kahverengi boncuk geçiririm...

Eline sağlık Ev Cİni... Keşke bizim evin cini sen olsan... Her şeyi ben olmaktan biraz sıkıldım da bu ara...

E harika bu! Poşetleri genellikle içiçe koyup dolaplardan birine tıkıştırıyorum. Dolapta da yer açılır böylece, sevdim bunu ben.

Ev Cini merhabalar,
poşetler benimde kabusumdur ama senin torbana benzeyen 1 torbayı annem sosyete pazarında görmüştü:)) eve geldi ben bunu yaparım dedi (annem çok iyi dikiş diker, ben mi kocaman bir sıfır:)) yaptı tabiki, hatda gördüğü bebekler gibi; eski bebeklerimden birinide kafası dışarıda kalacak şekilde üstünden geçirdi ve büzdü....şimdi evimin en sevimli kızı;)

Posetleri eliyle duzleyen, ince uzun bir halde katlayan, sonra da muska boregi gibi saran bir kadin taniyorum ben. Hepsini kocaman bir teneke kutuda boy sirasina diziyor ayrica. Kutuyu ilk gordugumde kadini (teyzem oluyor kadin)tedavi ettirmek gerektigini dusundim ama sonra ben de oyle katlamaya basladim torbalarimi, cok duzgun oluyor, yer tutmuyor hem de. Bir de alisverise cikarken kendi torbalarinizi tasimayi aliskanlik edinirsek daha az torba getiririz eve, hem de daha cevre dostu bir cozum. Ben hep oyle yapiyorum.

Merhaba ev cini sitenin sıkı takipçisiyim en özgün ve güzel site tasarımı bana kalırsa sana ait yani bana çok hitap ediyor. Bende bir yemek sitesi hazırlama aşamasındayım ama bu işlerden anlamadığım için iş yerinde bilgisayar bölümündeki bir arkadaşın yardımını alıyorum ama daha farklı bir şeyler yapmak istiyorum mesela değişik bir background.Ahh nasıl yapacağım bilmem Yemek yapma işi tamam hayatta en zevk aldığım işlerden biri ama bende şöyle senin ve diğer arkadaşlar gibi güzel bir yemek sitesine ne zaman sahip olacağım bana yardımcı olur musun. Bu arada poşet torban harika bende daha farklı bir versiyonu var çok işe yarıyor. İyi günler.
Teşekkür ederim.
Nihan.

Siz de yorum yazın...

Yorumlar, moderatör tarafından kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

    • ev cini


yüksek voltaj


  • Hey yabancı, fotoğrafları ve tarifleri alıp, kendin yapmış gibi yayınlamak düşüncesindeysen bir daha düşün derim. Kimse sana aferin demez. Daha kötüsü sonun böyle olur. Çarpılırsın... Ev Cini © 2004-2012 Her Hakkı Saklıdır.
Powered by TypePad